W dniu 17 listopada 2012 r. na sali gimnastycznej w naszej szkole odbył się turniej o Puchar Sołtysa  Zabrzega  w szachach. Zawody szachowe  rozgrywane były  z podziałem na 3 kategorie wiekowe: dla dzieci w wieku przedszkolnym, dzieci w wieku do lat 10  i kategoria open. Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum  licznie uczestniczyli w rozgrywkach i zdobyli wysokie miejsca w klasyfikacji. Nasz uczeń Kacper Kotas zwyciężył w grupie najstarszej, a najlepszym zawodnikiem Zabrzega okazał się Szymon Wrzoł, z kolei najlepsza kobieta to Martyna Czylok. W grupie B na drugim miejscu uplasował się Michał Pollak. Wszystkim serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki na dzień 8 grudnia, tj. zakończenie rozgrywek Powiatowej Ligi Szachowej.