W pierwszych dwóch tygodniach wakacji letnich w naszej szkole 60 uczniów z klas I – IV miało okazję uczestniczyć w akcji „LATO” współfinansowanej ze środków gminy Czechowice-Dziedzice. Zajęcia odbywały się codziennie od poniedziałku do piątku od 8.00 do 13.00.

W każdym z dwóch turnusów półkolonii dzieci brały udział w zorganizowanych wyjazdach m.in. do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Kostkowicach, gdzie uczestniczyły w warsztatach „Jak zostać małym EKOrolnikiem” oraz do Warowni Pszczyńskich Rycerzy w Pszczynie, gdzie dowiedziały się ciekawostek o chlebie i mogły zrobić swój własny wyrób, poznały instrumenty średniowieczne, uczyły się tańca średniowiecznego, zaznajomiły się z ekwipunkiem rycerza warownego, a na koniec aktywnie spędziły czas na placu zabaw przy warowni. Uczestnicy letniego wypoczynku brali również udział w zajęciach sportowo- rekreacyjnych nad Jeziorem Paprocańskim w Tychach oraz na terenie stadionu LKS „Sokół” w Zabrzegu. Nie zabrakło także odbywających się na terenie szkoły interesujących  warsztatów tanecznych, artystycznych – wyrób mydełek, świetlicowych oraz integracyjnych i ruchowych. Uczestnicy wypoczynku codziennie mieli zapewniony posiłek. Ponad to w trakcje półkolonii prowadzone były pogadanki na temat bezpieczeństwa oraz kulturalnego zachowania się w różnych miejscach. Dzieci były bardzo zadowolone, że mogły brać udział w tak ciekawej formie spędzania wolnego czasu w trakcie wakacji letnich jaką była akcja „LATO”.


Poniedziałek, 21 Października 2019

Licznik odwiedzin

Dziś 40

Wczoraj 76

Ostatni tydzień 40

Ostatni miesiąc 1895

Ogółem 142697

JSN Dome template designed by JoomlaShine.com