W pierwszych dwóch tygodniach wakacji letnich w naszej szkole 60 uczniów z klas I – IV miało okazję uczestniczyć w akcji „LATO” współfinansowanej ze środków gminy Czechowice-Dziedzice. Zajęcia odbywały się codziennie od poniedziałku do piątku od 8.00 do 13.00.

W każdym z dwóch turnusów półkolonii dzieci brały udział w zorganizowanych wyjazdach m.in. do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Kostkowicach, gdzie uczestniczyły w warsztatach „Jak zostać małym EKOrolnikiem” oraz do Warowni Pszczyńskich Rycerzy w Pszczynie, gdzie dowiedziały się ciekawostek o chlebie i mogły zrobić swój własny wyrób, poznały instrumenty średniowieczne, uczyły się tańca średniowiecznego, zaznajomiły się z ekwipunkiem rycerza warownego, a na koniec aktywnie spędziły czas na placu zabaw przy warowni. Uczestnicy letniego wypoczynku brali również udział w zajęciach sportowo- rekreacyjnych nad Jeziorem Paprocańskim w Tychach oraz na terenie stadionu LKS „Sokół” w Zabrzegu. Nie zabrakło także odbywających się na terenie szkoły interesujących  warsztatów tanecznych, artystycznych – wyrób mydełek, świetlicowych oraz integracyjnych i ruchowych. Uczestnicy wypoczynku codziennie mieli zapewniony posiłek. Ponad to w trakcje półkolonii prowadzone były pogadanki na temat bezpieczeństwa oraz kulturalnego zachowania się w różnych miejscach. Dzieci były bardzo zadowolone, że mogły brać udział w tak ciekawej formie spędzania wolnego czasu w trakcie wakacji letnich jaką była akcja „LATO”.

Licznik odwiedzin

Dziś 57

Wczoraj 56

Ostatni tydzień 605

Ostatni miesiąc 2502

Ogółem 167697

JSN Dome is designed by JoomlaShine.com