W dniu 3 kwietnia 2019 grupa uczniów klasy 7b odwiedziła miejsce, które od prawie 100 lat jest symbolem miasta Czechowice - Dziedzice - fabrykę zapałek czechowickich.

Uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładu pani technolog, która wprowadziła ich w tajniki produkcji zapałek, począwszy od skrawania pni osiki aż po pakowanie zapałek do pudełek. Przedstawiono im pokrótce historię fabryki wraz z prezentacją historycznego, ręcznie pisanego pamiętnika z lat 20-tych ubiegłego wieku. Mogli również podziwiać dziesiątki wzorów etykiet zapałczanych, które były ozdobą pudełek. Następnie zwiedzili wielką halę produkcyjną poznając szczegóły produkcji zapałek. Wyjazd pozostawił niezapomniane wspomnienia i wiedzę, którą uczniowie będą się dzielić podczas Dnia Patrona. Galeria zdjęć

Licznik odwiedzin

Dziś 24

Wczoraj 87

Ostatni tydzień 422

Ostatni miesiąc 2319

Ogółem 167514

JSN Dome is designed by JoomlaShine.com