27.03.2019 r. klasa 7b udała się do Izby Regionalnej w Czechowicach Dziedzicach w ramach realizacji treści przedmiotowych wiedzy o regionie. W porannych godzinach przyjął uczniów wraz z opiekunami kustosz Izby p. J. Cwetler, który w interesującym opowiadaniu przybliżył gościom historię miasta i regionu.

Wielką zaletą wyjazdu było to, że uczniowie sami mogli zobaczyć bogaty zbiór muzealny pamiątek regionalnej kultury materialnej i przedmiotów codziennego użytku  - w tym unikalne maszyny do wyrobu skarpet, produkcji lodów, pralki i tarki, które pamiętają nasze babcie, ławy i przybory szkolne lat 50-70 XX w. Niewątpliwie wielką atrakcją było odkrywanie mody XIX w. - ludowych strojów cieszyńskich, których omówieniu p. kustosz poświęcił wiele uwagi. Bogaty świat naszych przodków budził zaciekawienie ich pracowitością, cierpliwością, kunsztem wykonywanych dzieł, dawał też okazję do porównań historycznych i ludoznawczych. Wyjazd edukacyjny wzbogacił wiedzę i postrzeganie świata uczniów klasy 7b, z czego cieszymy się wszyscy, najbardziej  i my - opiekunowie. Galeria zdjęć

Licznik odwiedzin

Dziś 8

Wczoraj 87

Ostatni tydzień 406

Ostatni miesiąc 2303

Ogółem 167498

JSN Dome is designed by JoomlaShine.com