28 marca klasa 4a oraz 4b wspólnie wzięły udział w zajęciach warsztatowych, edukacyjnych i rekreacyjnych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Ta integracyjna wycieczka jest dla Uczniów wielkim przeżyciem zwłaszcza, że w ten jeden dzień dzieci wcielają się w rolę pełnoprawnych „studentów Uniwersytetu”.

Na Uczelni  naszych Uczniów powitał osobiście  Pan  Prorektor: prof. dr hab. Sławomir Smyczek pochodzący z Zabrzega. Wszyscy Uczniowie wysłuchali ciekawych (prowadzonych metodą interaktywną) wykładów, poznali historię oraz pochodzenie strojów ludowych zaprezentowanych przez przedstawiciela zespołu UE pieśni i tańca „Silesianie”, a także zwiedzili nowoczesną bibliotekę uniwersytecką. Najwięcej frajdy i zabawy sprawiła Uczniom zabawa w przestrzennej sali zabaw edukacyjnych. Pod kątem Pracowników Uczelni, Uczniowie brali udział w konkursach z nagrodami, grali w „koło fortuny”, układali przestrzenne puzzle oraz cieszyli się z wielu wspaniałych atrakcji. Na zakończenie naszej studenckiej wyprawy Pan Prorektor wystąpił specjalnie dla nas w uroczystym stroju –  purpurowej todze prorektorskiej, wręczając każdemu z nas certyfikat uczestnictwa w warsztatach uniwersyteckich dla dzieci. Za ten wyjątkowy dzień, pełen wrażeń i doniosłej atmosfery dziękujemy z serca Pani Agnieszce Kopeć- organizatorce wycieczki. Galeria zdjęć


Wtorek, 19 Listopada 2019

Licznik odwiedzin

Dziś 0

Wczoraj 113

Ostatni tydzień 113

Ostatni miesiąc 1947

Ogółem 145669

JSN Dome template designed by JoomlaShine.com