4 listopada 2014r. uczniowie klas II gimnazjum odwiedzili Opactwo Ojców Benedyktynów w Tyńcu i Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. W trakcie warsztatów, odbywających się pod hasłem „W klasztornych murach” młodzież zapoznała się z klasztorną regułą, rozkładem dnia mnicha, najważniejszymi pomieszczeniami w opactwie oraz historią ruchu monastycznego. Przykład Opactwa Benedyktynów posłużył również przybliżeniu roli zakonów w średniowiecznej Europie oraz ukazał ich wpływ na krajobraz kulturowy i religijny epoki.

Kolejnym punktem dnia był pobyt w Instytucie Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Oglądając pokaz w auli jednej z najbardziej prestiżowych uczelni w Polsce, uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi studenci. Dwugodzinne pokazy chemiczne pt. "Spotkanie z ciekawą chemią" uświadomiły, że "Doświadczenie bez teorii jest cenniejsze niż teoria bez doświadczenia". Największym zainteresowaniem cieszyły się te najbardziej efektywne eksperymenty - jodowy zegar, znicz olimpijski, zaczarowaną butelkę, burzę w probówce, bengalskie ognie czy otrzymywanie złota.    

Zapraszamy do galerii zdjęć


Piątek, 23 Sierpnia 2019

Licznik odwiedzin

Dziś 34

Wczoraj 60

Ostatni tydzień 215

Ostatni miesiąc 668

Ogółem 137315

JSN Dome template designed by JoomlaShine.com