4 października 2019 r. uczniowie zaangażowani w projekt „Chcemy dobrze wyrosnąć”  wybrali się na nocną zmianę do Piekarni "Motyka" w Zabrzegu. Celem grupy projektowej było to, aby przyjrzeć się procesowi powstawania chleba, bułek i innych wypieków. Z wielkim zainteresowaniem dzieci przyglądały się pracy piekarza i uważnie śledziły etapy powstania pieczywa. Wszyscy uczestnicy oprowadzeni zostali po najważniejszych pomieszczeniach: magazynie z mąką, pomieszczeniach, w których wyrasta ciasto i formuje się chleby i bułki. Dzieci poznały produkty, które są potrzebne do wypieku chleba, różne rodzaje pieczywa oraz maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi. Atrakcją dla uczniów było czynne uczestnictwo w pracy, możliwość zadawania pytań, obserwowanie niesamowitej zręczności panów piekarzy. Na zakończenie wszyscy zostali poczęstowani pysznymi wypiekami oraz zabrali do domu jeszcze gorące i bardzo pachnące chleby. Serdecznie dziękujemy Właścicielom i Pracownikom Piekarni „Motyka” za wspaniałe i bardzo kształcące zajęcia. Galeria zdjęć

Licznik odwiedzin

Dziś 2

Wczoraj 16

Ostatni tydzień 228

Ostatni miesiąc 123

Ogółem 170110

JSN Dome is designed by JoomlaShine.com