Uczniowie klasy 2a: Małgorzata Kózka, Igor Mika i Adam Światłoch, realizują projekt „Chcemy dobrze wyrosnąć” w ramach programu „Zdolni z Czechowic Dziedzic, miasta z zapałem”, który jest wspólnym przedsięwzięciem Gminy Czechowice-Dziedzice oraz Grupy Lotos S.A. „Chcemy dobrze wyrosnąć” to projekt interdyscyplinarny łączący edukację przyrodniczą, społeczną, zdrowotną, techniczną i matematyczną. Główny nacisk położony jest na praktyczne działanie uczniów w oparciu o wartości pilnie potrzebne we współczesnym świecie. Celem głównym projektu jest poznanie wiadomości związanych z zagadnieniem tradycyjnej produkcji chleba i  zastosowaniem ich w praktyce, a także kształtowanie wartości i postaw, takich jak: szacunek, wdzięczność, dzielenie się, odpowiedzialność za powierzone zadania, umiejętność współpracy w grupie i prezentowania zdobytej wiedzy. 2 października Gosia, Adaś i Igor wybrali się na pierwszą wycieczkę. Po przekroczeniu progu Muzeum Regionalnego im. ks. Z. Bubaka w Bestwinie przenieśli się w czasie i przestrzeni. Podczas zajęć „Od ziarenka do bochenka” grupa projektowa dowiedziała się, jak powstaje chleb. Dzieci obejrzały narzędzia rolnicze, służące do przygotowania ziemi pod ziarno, nauczyły się, jak młócić zboże, oddzielać ziarno od plew i obsługiwać żarna. W końcu, w prawdziwej chłopskiej chacie przygotowały ciasto na chleb, a czekając na jego upieczenie zapoznały się ze sprzętami dawnej gospodyni. Na końcu, popijając zdrową i aromatyczną bestwińską herbatę Adaś, Gosia i Igor zajadali się pysznym chlebem z masłem – owocem trudu własnych rąk. Galeria zdjęć

Licznik odwiedzin

Dziś 5

Wczoraj 16

Ostatni tydzień 231

Ostatni miesiąc 126

Ogółem 170113

JSN Dome is designed by JoomlaShine.com