Zgodnie z wieloletnią tradycją, co roku we wrześniu, uczniowie klas III gimnazjum uczestniczyli w wykładach i pokazach z fizyki w ramach "Osobliwości Świata Fizyki", organizowanych przez Instytut Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Tym razem program wykładów poruszał trzy zagadnienia: „Elektromagnetyzm wokół nas”, "Ciepło, zimno, gorąco, mróz” oraz  „Fizyka na wakacjach”. Kolejnym punktem pobytu w Katowicach było zwiedzanie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego – perły polskiej architektury dwudziestolecia międzywojennego. Dużą atrakcją dla wszystkich była podróż miedzy piętrami windą paciorkową. Pobyt w stolicy Górnego Śląska zakończyliśmy w Centrum Powiadamiania Ratunkowego, gdzie uczniowie wysłuchali prelekcji na temat organizacji i zasad funkcjonowania Centrum oraz obserwowali pracę osób, obsługujących numer alarmowy 112. Galeria zdjęć

Licznik odwiedzin

Dziś 1

Wczoraj 99

Ostatni tydzień 100

Ostatni miesiąc 100

Ogółem 167802

JSN Dome is designed by JoomlaShine.com