Zgodnie z wieloletnią tradycją, co roku we wrześniu, uczniowie klas III gimnazjum uczestniczyli w wykładach i pokazach z fizyki w ramach "Osobliwości Świata Fizyki", organizowanych przez Instytut Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Tym razem program wykładów poruszał trzy zagadnienia: „Elektromagnetyzm wokół nas”, "Ciepło, zimno, gorąco, mróz” oraz  „Fizyka na wakacjach”. Kolejnym punktem pobytu w Katowicach było zwiedzanie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego – perły polskiej architektury dwudziestolecia międzywojennego. Dużą atrakcją dla wszystkich była podróż miedzy piętrami windą paciorkową. Pobyt w stolicy Górnego Śląska zakończyliśmy w Centrum Powiadamiania Ratunkowego, gdzie uczniowie wysłuchali prelekcji na temat organizacji i zasad funkcjonowania Centrum oraz obserwowali pracę osób, obsługujących numer alarmowy 112. Galeria zdjęć


Poniedziałek, 23 Września 2019

Licznik odwiedzin

Dziś 101

Wczoraj 88

Ostatni tydzień 101

Ostatni miesiąc 2302

Ogółem 140064

JSN Dome template designed by JoomlaShine.com