16 marca dwie uczennice naszej szkoły wystąpiły na scenie Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach – Dziedzicach w finale Konkursu „Gwary nie tylko śląskiej”. Zuzanna Wieliczka z klasy 6  zdobyła I miejsce w swojej kategorii wiekowej, natomiast Marysia Żurek z 2b debiutowała na „dużej scenie” reprezentując klasy 1-3. Dziewczyny zaprezentowały utwory literackie wielkich twórców polskich. Marysia pięknie deklamowała poezję Księdza Józefa Tischnera ukazując tym samym wartość i piękno gwary góralskiej. Zuzia zarecytowała utwór Jana Brzechwy „Żuraw i Czapla”, który w całości rozbrzmiał w gwarze śląskiej. Gratulujemy z serca Zuzi i Marysi oraz ich Rodzicom, a także Nauczycielom mającym udział w tym sukcesie.

 


Poniedziałek, 23 Września 2019

Licznik odwiedzin

Dziś 129

Wczoraj 88

Ostatni tydzień 129

Ostatni miesiąc 2330

Ogółem 140092

JSN Dome template designed by JoomlaShine.com