16 maja 2017r. uczniowie klas trzecich gimnazjum prezentowali doświadczenia fizyczne i chemiczne, tym razem dla przedszkolaków naszego zabrzeskiego przedszkola. Pokazy dostarczyły niesamowitych wrażeń miłośnikom magicznych sztuczek.

Dzieci mogły zobaczyć m.in. palącą się kartkę, która się nie spalała, znikający atrament. Zaobserwowały także jak napompować balonik nie używając ust ani pompki oraz jak wzniecić ogień bez zapałek. Dowiedziały się również, jak wykonać lokomotywę, stworzyć pastę dla mieszkańców magicznej krainy czy zrobić wulkan z piany. Inspirujący pokaz, udowodnił dzieciom, że chemia i fizyka są bardzo fascynującymi naukami. Spotkanie zakończyło się wspólnymi pamiątkowymi zdjęciami. 

Galeria zdjęć

 


Niedziela, 22 Września 2019

Licznik odwiedzin

Dziś 43

Wczoraj 54

Ostatni tydzień 674

Ostatni miesiąc 2156

Ogółem 139918

JSN Dome template designed by JoomlaShine.com