Ostatni dzień przed uroczystym rozdaniem świadectw to w szkole „czas porządkowania” swoich klas oraz omawianie w zespołach klasowych całego roku szkolnego. Wspólnie „poddajemy się” refleksji,  a także „snujemy” plany na czas wakacji.

Ważnym elementem przygotowań wakacyjnych jest szerokie omówienie zasad bezpieczeństwa i prawidłowych zachowań podczas wypoczynku i zabawy. W tym celu zaszczycił nas swoją obecnością Pan Policjant: Asp. szt. Marek Gniłka, który przedstawił nam aktualne przepisy prawa dotyczące korzystania z dróg publicznych, zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego obejmującego użytkowników rowerów oraz pieszych. Dzieci wzięły udział w dyskusji na temat zagrożeń i niebezpieczeństw, które czyhają na nie podczas radosnych zabaw letnich. Uczniowie zapoznali się z zasadami korzystania ze sportów wodnych, omówili także „zachowania bezpieczne” na okoliczność zamachów terrorystycznych oraz uczyły się, jak zachować się podczas burzy lub zaczepki „nieznajomego”. Tematy do dyskusji inicjowane były przez naszych najmłodszych Uczniów, którzy wykazali dużą wiedzę na aktualne tematy społeczne. Dzieci poznawały także zasady prawidłowych zachowań podczas spędzania wakacji na wsi oraz uczyły się unikania niebezpieczeństw w trakcie prac rolnych( żniw). Na wspólnym apelu rozstrzygnięty został „Konkurs wiedzy o lesie”, który odbył się w czerwcu, po wyprawie Uczniów klas 1 - 3 szlakiem „ścieżki edukacyjnej” w Zabrzegu. Uczniowie w teście pisemnym odpowiadali na pytania z zakresu wiedzy przyrodniczej, którą nabyli podczas „studiowania” tablic edukacyjnych, w trakcie wspólnego spaceru, odbywającego się z okazji Dnia Dziecka. Serdecznie gratulujemy Zwycięzcom Konkursu, a są Nimi:

w klasie 1: Julia Sokołowska, Milena Jalowiczor, Daria Fajkis.

w klasie 2a: Oliwia Kuboszek, Zuzanna Żertka, Wiktoria Ciesielczyk, Robert Chudek, Roksana Dzierżak, Zofia Dyrda, Zuzanna Szypuła.

w klasie 2b: Dominika Niedużak, Wojciech Mędrzak, Paulina Jarczok.

w klasie 2c: Daniel Fafiński, Paulina Zuber, Maja Białek, Oliwia Botor.

w klasie 3a: Adrian Szczotka, Wiktoria Wrzoł, Marcelina Szłapa, Oliwier Wachnicki.

w klasie 3b: Julia Maciaszek, Mateusz Wrzoł, Maksymilian Tyc.


Niedziela, 22 Września 2019

Licznik odwiedzin

Dziś 44

Wczoraj 54

Ostatni tydzień 675

Ostatni miesiąc 2157

Ogółem 139919

JSN Dome template designed by JoomlaShine.com