19 czerwca odbył się w naszej szkole finał Szkolnego, Drużynowego Konkursu Savoir  - vivre’u . Pierwsza część konkursu miała charakter testowy i przeprowadzona została w poszczególnych klasach 1 – 3. Po wcześniejszym przygotowaniu oraz wspólnej analizie literatury wyłonione zostały 3osobowe drużyny z każdej klasy.

W poniedziałek reprezentanci klas spotkali się w sali biblioteki szkolnej, aby wraz ze swoją drużyną „zawalczyć” o zwycięstwo. Uczestnicy konkursu rywalizowali w różnorodnych konkurencjach obejmujących test wiedzy o zasadach  dobrego wychowania, wykonywali zadania współpracując ściśle w swoich drużynach. Komisja konkursowa oceniała umiejętność pracy w grupie, opanowanie, wiedzę teoretyczną, umiejętność prawidłowego wypowiadania się zgodnie z sadami i poprawnością języka polskiego. Uczniowie nakrywali elegancko stół z użyciem dostępnych atrybutów stołowych i dekoracyjnych, a także kreatywnie i zgodnie „z kodem elegancji” ubierali papierowe laleczki stosownie do wylosowanej sytuacji społecznej. Tematyka konkursu obejmowała również zasady savoir  - vivre’u wobec osób niepełnosprawnych. Uczniowie musieli wykazać się refleksem w myśleniu i działaniu pamiętając jednocześnie o kulturze osobistej w każdym wypowiadanym słowie oraz wykonywanym zadaniu grupowym. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni książkami oraz dyplomami. Był także „słodki element nagrody” w postaci czekolady. Zwycięstwo przypadło w udziale uczniom: Emilii Kwaśniewskiej, Aleksandrze Lukas oraz Mateuszowi Wrzoł. Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu. Z serca dziękujemy także szanownemu jury: pani Zycie Rojczyk oraz pani Beacie Pilińskiej za poświęcony czas i zaangażowanie.

Galeria zdjęć

Licznik odwiedzin

Dziś 19

Wczoraj 95

Ostatni tydzień 114

Ostatni miesiąc 1507

Ogółem 156578

JSN Dome is designed by JoomlaShine.com