15 stycznia 2016 roku uczniowie z klas II i III gimnazjum uczestniczyli po raz drugi w Nocy Biologów zorganizowanej przez Uniwersytet Śląski w Katowicach. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Odkrywamy kod natury” Gimnazjaliści byli świadkami dużej ilości ciekawych wykładów, pokazów oraz eksperymentów.

Podczas zajęć mieli okazję samodzielnie wykonać preparaty roślinne i obejrzeć je pod mikroskopem, mogli zapoznać się z podstawowymi technikami stosowanymi w hodowli mikroorganizmów z wykorzystaniem substancji i narzędzi dostępnych w każdym domu oraz stworzyć własne laboratorium mikrobiologiczne. Ponadto uczestniczyli w wielu konkursach biologicznych m.in. familiadzie botanicznej. Udział w Nocy Biologów była niezwykłym przeżyciem, żywym kontaktem z naukami przyrodniczymi, a także okazją do rozbudzania i rozwijania zainteresowań biologią, ekologią, genetyką, zoologią, botaniką… Kolejna Noc Biologów już za niecały rok. Na pewno nie zabraknie tam uczniów naszego gimnazjum!

Zapraszamy do galerii zdjęć


Poniedziałek, 23 Września 2019

Licznik odwiedzin

Dziś 101

Wczoraj 88

Ostatni tydzień 101

Ostatni miesiąc 2302

Ogółem 140064

JSN Dome template designed by JoomlaShine.com