15 stycznia 2016 roku uczniowie z klas II i III gimnazjum uczestniczyli po raz drugi w Nocy Biologów zorganizowanej przez Uniwersytet Śląski w Katowicach. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Odkrywamy kod natury” Gimnazjaliści byli świadkami dużej ilości ciekawych wykładów, pokazów oraz eksperymentów.

Podczas zajęć mieli okazję samodzielnie wykonać preparaty roślinne i obejrzeć je pod mikroskopem, mogli zapoznać się z podstawowymi technikami stosowanymi w hodowli mikroorganizmów z wykorzystaniem substancji i narzędzi dostępnych w każdym domu oraz stworzyć własne laboratorium mikrobiologiczne. Ponadto uczestniczyli w wielu konkursach biologicznych m.in. familiadzie botanicznej. Udział w Nocy Biologów była niezwykłym przeżyciem, żywym kontaktem z naukami przyrodniczymi, a także okazją do rozbudzania i rozwijania zainteresowań biologią, ekologią, genetyką, zoologią, botaniką… Kolejna Noc Biologów już za niecały rok. Na pewno nie zabraknie tam uczniów naszego gimnazjum!

Zapraszamy do galerii zdjęć

Licznik odwiedzin

Dziś 55

Wczoraj 56

Ostatni tydzień 603

Ostatni miesiąc 2500

Ogółem 167695

JSN Dome is designed by JoomlaShine.com