26 marca uczniowie klasy 3b naszego gimnazjum – Marta Szafran, Krystian Kuźma i Szymon Wrzoł osiągnęli niemały sukces – zdobyli I miejsce w drugiej edycji konkursu wiedzy o Stanach Zjednoczonych pt. „Born in the USA” – imprezy organizowanej przez ZS im. Tuwima w Bielsku Białej we współpracy z Konsulatem USA w Krakowie. Rozgrywkę poprowadził Gość Honorowy z krakowskiego Konsulatu, Konsul ds. Polityczno-Ekonomicznych, pan Andrew Caruso. W skład jury weszli: pani Bożena Piłat z Konsulatu USA oraz szkolni koordynatorzy imprezy.

W konkursie wzięło udział osiem szkół z Bielska-Białej i okolic. Quiz konkursowy potrwał godzinę, w czasie której uczestnicy zabawy odpowiadali po angielsku na szczegółowe pytania dotyczące geografii, kultury i historii USA. W ocenie Konsula i organizatorów uczestnicy konkursu zostali doskonale przygotowani do udziału w imprezie. Poziom wiedzy wśród uczestników był wyrównany, co skutkowało dogrywką w celu wyłonienia zdobywców trzeciego miejsca.

Gratulujemy!

Licznik odwiedzin

Dziś 20

Wczoraj 87

Ostatni tydzień 418

Ostatni miesiąc 2315

Ogółem 167510

JSN Dome is designed by JoomlaShine.com