Uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej w Zabrzegu wrócili z obozu szkoleniowego "Euroweek - Szkoła Liderów" szczęśliwi i bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia. Warsztaty, które odbyły się w dniach 26-30 kwietnia w malowniczym Długopolu Dolnym na Ziemi Kłodzkiej, zorganizowane były Przez Europejskie Forum Młodzieży i współfinansowane przez Unię Europejską. Program "Euroweek" jest specjalnym obozem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Zajęcia były prowadzone w języku angielskim w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez kilkunastu młodych szkoleniowców EFM - wolontariuszy z całego świata: Turcji, Indonezji, Wietnamu, Rumunii, Łotwy, Portugalii, Austrii, Chin a nawet egzotycznej Kenii. Dzięki codziennym kontaktom z wolontariuszami oraz bezstresowej atmosferze, jaką tworzyli, uczniowie mogli przełamać barierę językową i rozwijać umiejętności komunikacyjne. Pogoda dopisała a uśmiech nie schodził z ich twarzy Poza intensywną pracą na zajęciach, młodzież mogła pozwolić sobie na chwilę oddechu podczas spacerów, codziennych wielokulturowych dyskotek i poznać muzykę oraz tańce narodowe z krajów wolontariuszy. Wszyscy świetnie się bawili na energizer’ach , wszelkiego rodzaju zabawach i grach sportowo-rekreacyjnych prowadzonych przez wolontariuszy. Największym wyzwaniem okazało się zadanie pn. Mission Impossible, w którym uczniowie wspólnymi siłami mieli podołać dziesięciu, wydawać by się mogło, niewykonalnym zadaniom. Śmiechu było, co niemiara! Dodatkowym atutem szkolenia była możliwość poznania i podziwiania Kotliny Kłodzkiej podczas wycieczek do Bystrzycy Kłodzkiej oraz Kłodzka. Uwieńczeniem kilkudniowego obozu było wręczenie uczestnikom certyfikatów, a następnie wspólna ewaluacja warsztatów. Podczas pożegnania z wolontariuszami i zaprzyjaźnioną grupą z Malczyc popłynęły łzy – nawiązane przyjaźnie będziemy z pewnością podtrzymywać! Udział młodzieży w programie "Euroweek" możliwy był dzięki nauczycielom ze Szkoły Podstawowej w Zabrzegu: pani Zycie Rojczyk, pani Katarzynie Spyra oraz pani Agnieszce Kopeć, które wyniosły z warsztatów wiele pomysłów na uatrakcyjnienie zajęć z uczniami. Uczniowie i nauczyciele byli tak zadowoleni ze szkolenia, że szybko chcą wrócić do Kotliny Kłodzkiej na kolejny obóz. Śmiech

Zapraszamy do galerii zdjęć

Licznik odwiedzin

Dziś 73

Wczoraj 97

Ostatni tydzień 573

Ostatni miesiąc 283

Ogółem 163113

JSN Dome is designed by JoomlaShine.com