Dzień 11 listopada 1918r. to ważna data dla każdego Polaka. Polska odzyskała niepodległość. Od wielu lat święto to jest uroczyście obchodzone w  naszej szkole. Dnia 12 listopada 2013 roku w Zespole Szkół w Zabrzegu odbył się uroczysty apel, który przygotowali uczniowie klas 4-6 oraz gimnazjum.  Apel, który rozpoczął się odśpiewaniem hymnu szkoły,  wprowadzał w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Duży nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Zostały przypomniane daty zaborów, pieśni patriotyczne. Natomiast interpretacje recytatorskie utworów literackich pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Ta niecodzienna lekcja patriotyzmu pomogła docenić odwagę i poświęcenie naszych przodków w walce o niepodległość.

Zapraszamy do galerii zdjęć


Poniedziałek, 14 Października 2019

Licznik odwiedzin

Dziś 25

Wczoraj 52

Ostatni tydzień 25

Ostatni miesiąc 1250

Ogółem 142052

JSN Dome template designed by JoomlaShine.com