"Czyny dla Ziemi - Czysty Las" - takie hasło przyświecało przeprowadzonej 10 października Akcji Sprzątanie Świata w Gminie Czechowice-Dziedzice. Do akcji ekologicznej przystąpiło 190 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych a nasza szkołę reprezentowały klasy 6a i 6b wraz z nauczycielami Zytą Rojczyk, Katarzyną Spyra oraz Agnieszką Kopeć. Zaopatrzeni w rękawiczki ochronne oraz worki na śmieci uczniowie z dużym zaangażowaniem sprzątali teren od stadionu aż do Zapory Goczałkowickiej – a pracy mieli sporo! Po ogromnym wysiłku czekał na nas smaczny poczęstunek. Duże zainteresowanie wzbudziły konkursy organizowane przez Drużynę Arboretum Gimnazjum Publicznego nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach oraz stażystów Nadleśnictwa Bielsko. Na przygotowanej trasie z przyrodniczymi zagadkami, uczestnicy poznawali tajemnice zmian pogodowych, zasadę działania wiatromierza, rozwiązywali rebusy o tematyce meteorologicznej i ornitologicznej, układali domino przyrodnicze wg kart w języku angielskim. Największą wiedzą z zakresu  ochrony środowiska naturalnego popisał się Patryk Hola z klasy 6b. Gratulujemy!

Licznik odwiedzin

Dziś 54

Wczoraj 68

Ostatni tydzień 289

Ostatni miesiąc 2215

Ogółem 157286

JSN Dome is designed by JoomlaShine.com