14 maja 2012 roku uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Zespołu Szkół im.ks. Józefa Londzina w Zabrzegu uczestniczyli w niezwykłym wydarzeniu. Na rynku w Cieszynie przy studni św. Floriana spotkali się z … ks. Józefem Londzinem Patronem Szkoły. Spotkanie zorganizowała Macierz Ziemi Cieszyńskiej oraz Muzeum Śląska Cieszyńskiego z okazji 150 rocznicy urodzin księdza prałata Józefa Londzina. Aby uczniowie mogli poczuć się jak w czasach, w których żył ksiądz Londzin, uczniowie Katolickiego Liceum w Cieszynie przebrali się w stroje z tamtych czasów. Tego dnia wszyscy dowiedzieli się mnóstwa ciekawych informacji o księdzu Londzinie, który był wielkim patriotą i nadzwyczajnym człowiekiem.

Uczniowie ZS Zabrzeg
Anna Łukosz, Agnieszka Tomaszczyk, Piotr Puskarczyk


 

 

 

Licznik odwiedzin

Dziś 56

Wczoraj 73

Ostatni tydzień 364

Ostatni miesiąc 2290

Ogółem 157361

JSN Dome is designed by JoomlaShine.com