26 listopada uczniowie klasy VII odwiedzili Opactwo Ojców Benedyktynów w Tyńcu oraz Uniwersytet Jagielloński. Warsztaty w Tyńcu poświęcone były historii piśmiennictwa, poczynając od glinianych tabliczek, przez zwoje, średniowieczne kodeksy, na e-booku skończywszy.

Każdy z uczestników posługując się gęsim piórem i atramentem mógł wcielić się w rolę średniowiecznego skryby.  Następnie uczniowie zwiedzając tyniecki klasztor poznali rozkład dnia mnicha, najważniejsze pomieszczenia w opactwie oraz historię ruchu monastycznego. Kolejnym punktem dnia była wizyta na Uniwersytecie Jagiellońskim,  gdzie młodzież uczestniczyła w wykładzie „Chemik na miejscu zbrodni”. Podczas półtoragodzinnego spotkania prowadzący pokazali jak chemicy wspierają służby wymiaru sprawiedliwości (takich jak policja, sąd czy prokuratura) w wykrywaniu i ujawnianiu śladów pozostawionych przez przestępcę na miejscu zbrodni. Uczniowie poznali m.in. techniki ujawniania odcisków palców i śladów krwi oraz zabezpieczania śladów traseologicznych (np. odcisków butów) i powystrzałowych. Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do Zabrzega. Z pewnością  nie był to stracony czas. Galeria zdjęć

Licznik odwiedzin

Dziś 53

Wczoraj 153

Ostatni tydzień 53

Ostatni miesiąc 5190

Ogółem 162593

JSN Dome is designed by JoomlaShine.com