W dniu 13 listopada uczniowie starszych klas naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z p. Dawidem Mikołajczykiem, działającym w Stowarzyszeniu Rekonstrukcji Historycznej 73 Pułku Piechoty, który stacjonował do wybuchu II wojny światowej w Katowicach.

Oprócz prezentowania sylwetek żołnierzy tego pułku, p. Mikołajczyk bierze udział w rekonstrukcjach historycznych oraz aktywnie uczestniczy w odnawianiu wojennych umocnień na naszym terenie, co mogliśmy obejrzeć na filmie. Podczas prelekcji poznaliśmy historię 73 pułku piechoty, rozmieszczenie wojsk polskich w naszym rejonie oraz krótką historię pierwszych dni Wojny Obronnej 1939 na Podbeskidziu i Śląsku. Szczególną ciekawość wzbudziło zaprezentowane umundurowanie i wyposażenie polskiego żołnierza z okresu II RP. Galeria zdjęć

Licznik odwiedzin

Dziś 23

Wczoraj 153

Ostatni tydzień 23

Ostatni miesiąc 5160

Ogółem 162563

JSN Dome is designed by JoomlaShine.com