12 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, na pamiątkę 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę Niepodległą.

Akademia przede wszystkim miała przypomnieć tamte ciężkie czasy, a także wzbudzić w nas refleksje. Tematem przewodnim tego historycznego spotkania był: „Pieśń ujdzie cało”. Ukazana została historia Polski w piosence, począwszy od „Bogurodzicy”, poprzez pieśni: „Rota”, „Piechota”, „Pierwsza brygada”, „Mury” Jacka Kaczmarskiego aż po „Kwiaty polskie”. Przypomniano najważniejsze daty i wydarzenia historyczne. Uczniowie recytowali i śpiewali piękne pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Galeria zdjęć

Licznik odwiedzin

Dziś 23

Wczoraj 153

Ostatni tydzień 23

Ostatni miesiąc 5160

Ogółem 162563

JSN Dome is designed by JoomlaShine.com