W dniu 3 kwietnia 2019 grupa uczniów klasy 7b odwiedziła miejsce, które od prawie 100 lat jest symbolem miasta Czechowice - Dziedzice - fabrykę zapałek czechowickich.

Uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładu pani technolog, która wprowadziła ich w tajniki produkcji zapałek, począwszy od skrawania pni osiki aż po pakowanie zapałek do pudełek. Przedstawiono im pokrótce historię fabryki wraz z prezentacją historycznego, ręcznie pisanego pamiętnika z lat 20-tych ubiegłego wieku. Mogli również podziwiać dziesiątki wzorów etykiet zapałczanych, które były ozdobą pudełek. Następnie zwiedzili wielką halę produkcyjną poznając szczegóły produkcji zapałek. Wyjazd pozostawił niezapomniane wspomnienia i wiedzę, którą uczniowie będą się dzielić podczas Dnia Patrona. Galeria zdjęć


Poniedziałek, 27 Maja 2019

Licznik odwiedzin

Dziś 78

Wczoraj 41

Ostatni tydzień 733

Ostatni miesiąc 2395

Ogółem 132844

JSN Dome template designed by JoomlaShine.com