11 stycznia 2019r po raz kolejny wzięliśmy udział w „Nocy Biologów” zorganizowanej przez Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego. W tym roku tematem przewodnim zajęć była „Żywa energia”. Podczas pobytu na uniwersytecie uczniowie uczestniczyli w wielu ciekawych warsztatach i laboratoriach.

Mogli zobaczyć sekcję prawdziwego serca, dotknąć tętnic, zastawek, przedsionków, komór serca, dzięki nowoczesnym technikom podglądali sekretne życie mikroskopijnych pierwotniaków, dowiedzieli się jak gospodarować wodą opadową wykorzystując ogrody deszczowe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy biologiczne m.in. zwierzęta w liczbach, tajemnice życia w stawie, w których nasi podopieczni z powodzeniem startowali. Udział w Nocy Biologów była niezwykłym przeżyciem, żywym kontaktem z naukami przyrodniczymi, a także okazją do rozbudzania i rozwijania zainteresowań biologią, ekologią, zoologią, botaniką… Kolejna Noc Biologów już za rok. Na pewno nie zabraknie tam uczniów naszej szkoły! Galeria zdjęć


Poniedziałek, 23 Września 2019

Licznik odwiedzin

Dziś 101

Wczoraj 88

Ostatni tydzień 101

Ostatni miesiąc 2302

Ogółem 140064

JSN Dome template designed by JoomlaShine.com