29 listopada 2018 roku w naszej szkole, w godzinach popołudniowych, spotkaliśmy się w ramach udziału naszej placówki w Ogólnopolskiej akcji charytatywnej: " Wszystkie Kolory Świata".  Celem spotkania było uszycie szmacianych laleczek , które w swojej metryczce prezentowały różne narody świata. Laleczki te są niezwykłe, ponieważ symbolizują pomoc uczniów, rodziców, nauczycieli dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich ma swoja tożsamość.Dzieci wybrały kraj pochodzenia dla wykonanej przez siebie laleczki, określiły jej kolor skóry, strój, a także nadały jej imię.
31 stycznia 2019r. laleczki zostały zaprezentowane  na specjalnej uroczystości szkolnej z okazji Dnia Babci i Dziadka. Każdy z przybyłych gości  mógł zakupić laleczkę, a tym samym wesprzeć naszą akcję. Zebraliśmy 700 złotych, dzieci przygotowały 35 laleczek. Uczniowie należący do szkolnego wolontariatu przygotowali stoisko, na którym pięknie wyeksponowali laleczki. Przygotowana również została specjalna tablica informacyjna dotycząca akcji. Wszyscy przybyli goście byli zachwyceni tak różnorodnymi laleczkami, młodsze dzieci dokonały wyboru laleczek, niestety kilka zabrakło i mali milusińscy byli bardzo rozczarowani. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, a uczniowie planują wziąć udział w kolejnej edycji "Wszystkie kolory świata". Dziękujemy wszystkim, za okazane serce. Galeria zdjęć

 

W bieżącym roku szkolnym w ramach działań Szkolnego Koła Wolontariatu zostały przeprowadzone następujące akcje:

  1. Zbiórka nakrętek, pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego, współpraca z Fundacją Aluprof.
  2. Zbiórka elektrośmieci.
  3. Przeprowadzenie zbiórki dla Domu Dziecka w Bielsku – Białej, zakup bonu do Decathlonu w kwocie 350zł
  4. Udział w ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka
  5. Udział w akcji misyjnej Klapki dla Gambii
  6. Zbiórka karmy dla kotów i psów, dla schroniska Reksio
  7. Sprzedaż ciast dla Stasia chorego na białaczkę – zebrano 750zł
  8. Sprzedaż ciast i artykułów dekoracyjnych na rzecz Domu Dziecka w Bielsku – Białej
  9. Pisanie listów do dzieci chorych przewlekle, przebywających w szpitalach w ramach akcji Marzycielska Poczta

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!     

Na terenie naszej szkoły trwa akcja „Klapki dla Gambii”, której celem jest zebranie jak największej ilości  klapek dla afrykańskich mieszkańców z Gambii. Serdecznie zapraszamy do bezinteresownego wsparcia tej inicjatywy. Wszystkie zebrane klapki zostaną zawiezione transportem samochodowym do Gambii i tam rozdane potrzebującym.

Dlaczego klapki? Wielu mieszkańców w biednych afrykańskich krajach chodzi na co dzień boso i skaleczona stopa bardzo często jest źródłem infekcji, zakażeń i chorób. Następują na ostre kolce, łamią palce na kamieniach, nagminnie dochodzi do zerwań paznokcia. W skwarze lata ziemia jest gorąca, piach rozgrzany i wszystko parzy w stopy. Bardzo łatwo o zranienie i ukąszenie przez węże, skorpiony i insekty – chcemy temu zaradzić, na tyle, na ile możemy.

Dlaczego Gambia? To najmniejszy afrykański kraj, według statystyk jeden z dziesięciu najbiedniejszych na świecie. Dlaczego jeszcze? – ponieważ nie jest trudno tam dojechać samochodem terenowym. Wystarczy przeprawić się przez Gibraltar, przejechać Maroko i Saharę Zachodnią, następnie pokonać szosą Mauretanię i Senegal: i już jesteśmy na miejscu, tuż obok Gwinei i Sierra Leone. Kilkanaście tysięcy kilometrów.

Relacja z wręczenia paczki Rodzinie.Pan Mirosław był bardzo wzruszony, próbował opanować łzy aby nie rozkleić się przed nami. Ilość paczek była dla rodziny wielkim szokiem. Bardzo ciężko było nam pomieścić wszystko w mieszkaniu. Niesamowitą radość sprawiła rodzinie nowa pralka. Wiktoria skakała z radości, kiedy zobaczyła rower, który był przepiękny. Bardzo cieszyła się ze wszystkich kolorowanek, jakie dostała, że będzie tyle mogła rysować. Igor tak samo był bardzo ucieszony ze wszystkich rzeczy jakie otrzymał. Wraz z siostrą od razu zaczęli wszystko przymierzać. Nie mogli się nacieszyć z tych wszystkich rzeczy. Pan Mirosław był tak wzruszony, że kiedy rozpakowaliśmy i zobaczył paczkę, która była skierowana konkretnie dla niego, powiedział: "Ja nie dam rady, za dużo tego wszystkiego". Był tak zszokowany, że musiał zrobić sobie chwilę przerwy i dopiero po chwili dalej rozpakowywaliśmy. Pan Mirosław ciągle tylko powtarzał: "Jak ja się wam odwdzięczę?"
Co chce przekazać wolontariusz?
Bardzo dziękuje za współpracę. Współpraca z Państwem była bardzo przyjemna. Jestem zachwycona zaangażowaniem, jakie włożyliście w przygotowanie paczki. Paczka jaka została stworzona dla rodziny przeszła moje wszelkie oczekiwania, ja sama się tego nie spodziewałam. Życzę państwu spokojnych, przede wszystkim zdrowych, spędzonych w gronie rodziny Świąt Bożego Narodzenia, niech narodzony Jezus Chrystus obdarzy was Błogosławieństwem. Szczęśliwego Nowego Roku!
Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?
Rodzina była w głębokim szoku, nie była w stanie wyrazić słowami tego, jak bardzo są wdzięczni. Po chwili pan Mirosław powiedział: "Bardzo dziękujemy za otrzymaną pomoc, nie spodziewaliśmy, że aż taką otrzymamy, że tego będzie aż tyle. Życzymy wspaniałych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia".

Zapraszamy do galerii zdjęć

Licznik odwiedzin

Dziś 1

Wczoraj 28

Ostatni tydzień 69

Ostatni miesiąc 415

Ogółem 170402

JSN Dome is designed by JoomlaShine.com